Recenze-Town of Salem

Část I. 

  • Vzhled a grafika: 9 - Stránky jsou moc hezky zpracované, člověk může pocítit temnou atmosféru zdejšího prostředí
  • Přehlednost, posloupnost a celkově pochopitelnost: 8 - Díky propacovanosti tRPG se připravte na více textu, což vůbec nevadí, protože se tím pádem může registrující se do své postavy o to více vžít.
  • Originalita: 7 - Již několikrát jsem viděla pár tRPG na podobné téma, je však pravda, že Salem je jedno z nejaktivnějších a nejpropracovanějších.
  • Úroveň hraní (chat roomy/forum): 7 - Hraje se na fóru, v místnostech, které jsou rozděleny na: Město, Okolí a Questy - možná je trochu škoda, že roomky nejsou rozděleny více (protože se např. celé dění ve Městě odehrává v jedné roomce), na druhou stranu jsou místa pěkně popsána na hlavní stránce webu. Příspěvky mají ve většině případů požadovanou úroveň a délku.
  • Aktivita (jak ze strany administrátorů stránek, tak hráčů): 10 - Stránka má spoustu aktivních hráčů (o ty neaktivní je postaráno v čistce), stejně tak aktivní adminy, kteří vymýšlejí nejrůznější akce pro zpestření hry.
  • Celkové zhodnocení, známka: 8,2 - Kvalitně zpracovaná tRPG, kde si každý přijde na své :)

Část II.

Již při prvním otevření můžete nasát temnou auru/atmosféru, kterou je tato tRPG opředena. Grafické zpracování se skvěle k tomuto tématu hodí, temnější styl webu vyvolává působivý dojem, tudíž zde nepřijdete ani o sarkastický/temnější styl humoru.

Jak již bylo zmíněno výše, veškeré info je snadno dohledatelné - témata na webu jsou rozdělena do různých "podtémat", pro lepší přehlednost. Vše je hezky detailně popsáno, tudíž se můžete dobře vžít do své role, kterou budete ve městě hrát. A že o možnost volby ochuzeni nebudete, protože Salem nabízí celou škálu ras a povolání, které můžete pro svou budoucí postavu zvolit. Počet postav je neomezený, tudíž si jich můžete založit, kolik chcete , pokud tedy budete stíhat za ně hrát - v opačném případě se Vaše postava ocitne na hřbitově, stejně tak jako všechny neaktivní postavy.

Nejsi si jist/a, kterou rasu by sis měl/a pro svou první postavu zvolit? Radši by začal/a s postavou, která již má svou minulost, povahu, či danou rasu? Není problém, stejně jako hodně dalších tRPG, tak i Town of Salem Vám umožní chopit se např. člena rodiny již registrovaného hráče. Ideální je to pro lidi, kteří si svým charakterem jistí nejsou a proto se radši chopí možnosti hrát již z části "předpřipravenou" postavu.

Registrace je pěkně vysvětlena a zahrnuje vše potřebné - snadno pochopitelná.

Dále se přesuňme k samotnému fóru, které je taktéž hezky zpracované. Jedinou škodou je, že není více jednotlivých místností (celkově je ToS na fóru rozdělen do 3 témat: Město, Okolí a Questy), celý děj Města/Okolí se pak odehrává v jedné roomce, což může být mírně chaotické. Jednotlivá místa Salemu jsou popsána na hlavní stránce webu, tudíž si je lze snadno představit/domyslet. Pořád se zde něco děje a příspěvky většiny uživatelů jsou dlouhé a rozsáhlé.

Celkově bych hru hodnotila velmi pozitivně, hráči si zde rozhodně přijdou na své a hra se stále posouvá vpřed :)