Recenze-Game of Thrones RPG

Část I.

  • Vzhled a grafika: 8 - Stránky jsou pěkně sladěné do stylu GoT, stejně tak i herní fórum, za což velice chválím a moc se mi líbí!
  • Přehlednost, posloupnost a celkově pochopitelnost: 7 - Informace, registrace, reálie a další jsem v klidu našla, vše pěkně vysvětlené, bohužel však možná chybí podrobnější shrnutí dějství z první knihy GoT pro ty, co neměli možnost si jí přečíst, popř. neměli čas shlédnout první sérii stejnojmenného seriálu.
  • Originalita: 7 - Už dříve jsem narazila na hry se stejným tématem, přeci jen, série GoT je jeden z nejznámějších vůbec, avšak, poslední dobou se mi zdá, že jich zrovna moc aktivních již není.
  • Úroveň hraní (chat roomy/forum): 9 - Fórum je přehledné a pěkně rozděleno do různých lokací, příspěvky od hráčů jsou povětšinou řádně dlouhé, jen mi možná chybí alespoň kratší popisy jednotlivých místností, pro lepší představu.
  • Aktivita (jak ze strany administrátorů stránek, tak hráčů): 8 - Hra stále žije, sic není fórum až tak moc zahlcené stále novými příspěvky od zapálených hráčů, ale možná je to i dobře. Podobně se to má i s adminy.
  • Celkové zhodnocení, známka: 7,8 

Část II.

Už když jsem poprvé rozklikla tyto stránky, celkový vzhled mě mohl přenést do samotného světa Game of Thrones, ten temný a středověký vzhled dělá opravdu dobrý dojem, nic se sebou nesplývá apod., takže chválím vašeho grafika. Ale přeci, nejsme tu jen od vzhledu, tak se přesuneme o kousek dále. Jak už bylo výše zmíněno, vše potřebné kolem světa GoT jsem nalezla v menu, styl psaní a vysvětlenování, jak to na stránkách funguje mě opravdu dostal, a to především pravidla, je vidět, že tu takovým tím temnějším a sarkastickým humorem opravdu nesetříte, což se mi dost zalíbilo.

Bohužel, co mi to tu tak trochu chybělo, je podrobnější vysvětlení děje první knihy, jelikož já sama Got neviděla/nečetla, a i když jsem o tomto světě už slyšela, stále jsem moc netušila, o čem vlastně příběh je. Ale hádám, že rpg je určena hlavně pro fanoušky tohoto světa, takže to není zas taková ztráta.

Moc se mi také líbilo, že si hráči mohli zahrát i za samotné postavy z příběhu, což jsem zrovna u moc rpg s předlohou neviděla, ale jak se jim povedlo postavy zpracovat asi moc neposoudím, protože je neznám. Ale co jsem tak četla, vypadaly docela propracovaně.

Registrace zahrnuje vše potřebné pro hraní a po zhlédnutí celé stránky i docela pochopitelná (i na někoho, kdo se s GoT ještě nesetkal).

Fórum též vypadalo pěkně, svět byl rozdělen do částí světa(?) pro lepší orientaci, obrázky pěkně představovaly jednotlivé lokace, ovšem, hodil by se alespoň krátký popis jednotlivého místa, pro ještě lepší představu.

No osobně byvh tuto hru doporučila všem milovníkům Game of Thrones, jelikož myslím, že se autorům opravdu povedla :)